Abdijkerk komt tot leven

Wanneer

  • zondag 13 september 2026 van 14:00 tot 18:00 uur

Locatie

Sint-Bernardusabdij
Sint-Bernardusabdij 4, 2620 Hemiksem

De abdij van Hemiksem was beroemd om haar vele kunstschatten. Omdat de kerk al twee eeuwen geleden werd afgebroken, is het vandaag moeilijk om voor te stellen hoe ze er in haar gloriejaren heeft uitgezien.

Wie een bezoek brengt aan de oude cisterciënzerkloosters van Orval, Aulne of Villers, zal indrukwekkende ruïnes aantreffen van de voormalige kloosterkerk. Ter plekke is het goed mogelijk om een indruk te krijgen van hoe de kerk er ooit heeft uitgezien. Wie daarentegen een bezoek brengt aan de Sint-Bernardusabdij te Hemiksem, ooit het rijkste cisterciënzerklooster van de lage landen, zal daar meer moeite mee hebben. De plek waar ooit de kloosterkerk stond, is tegenwoordig een parkeerterrein.

Op 13 september kunt u deelnemen aan een rondleiding door de voormalige kerk. Aan de hand van montagefoto’s krijgt u een beeld van het middeleeuwse kerkgebouw, en van haar kostbare barokke kerkmeubelen. Afspraak aan de fietsenparking (naast de hoofdingang van het museum).

Bij deze rondleiding hoort ook een tentoonstelling. Deze is te zien in het Heemmuseum Heymissen.

Tip: op woensdag 16 september is om 19uur hier ook een lezing over te volgen.

Praktische info:

Er is rondleiding om 14u15 en 16u. Gelieve hier op voorhand voor te reserveren op info@heemkundigekringheymissen.be

Deelname is gratis.

Verzamelen aan de fietsparking naast de ingang van het museum.

Beperkt aantal deelnemers.

Organisatie

Heemkring Heymissen
Sint-Bernardusabdij 4 , 2620 Hemiksem
Website
http://www.heemkundigekringheymissen.tk

Categorieën