Belgische klassiekers - wafels bakken met een hartige touch

Wanneer

  • donderdag 8 oktober 2026 van 19:00 tot 22:00 uur

Locatie

WZC Hoghe Cluyse
BOUWERIJSTRAAT 50, 2620 Hemiksem
Stap in de heerlijk geurende wereld van de wafelkunst en bak de perfecte Brusselse en Luikse klassiekers volgens authentiek recept! Tijdens deze smaakvolle workshop experimenteren we niet alleen met de lekkerste zoete én hartige toppings, maar verleggen we ook culinaire grenzen met verrassende wafels van zoete aardappel. Stroop je mouwen op, prikkel je zintuigen met unieke smaakcombinaties en geniet samen van je eigen ambachtelijke creaties!

Wat mag je verwachten?

Duik onder leiding van hobbykoks in opleiding Mats en Christophe, mee in de heerlijke wereld van de Belgische klassiekers! Tijdens deze gezellige workshop leren we samen twee iconische Belgische wafels maken: de luchtige, krokante Brusselse wafel en de rijkere, smeuïge Luikse wafel, met zijn kenmerkende parelsuiker en heerlijk gekaramelliseerde korst. Daarnaast gaan we aan de slag (of het beslag) met zoete aardappel om een heerlijk, hartig alternatief te leren kennen: ideaal als voor- of bijgerecht.


De Brusselse wafels bereiden we volgens de traditionele Belgische methode, met bier in het beslag. Geen liefhebber van bier? Geen probleem: er is ook een alternatief zonder bier. We ontdekken stap voor stap de verschillen in ingrediënten, bereiding en textuur, en natuurlijk gaan we zelf aan de slag. Van beslag tot goudbruin gebakken wafel: alles komt aan bod. We verkennen ook samen welke hartige en zoete toevoegingen en toppings onze wafels nóg smakelijker en unieker kunnen maken. 


Een smakelijke workshop vol Belgische traditie, gezelligheid en heel veel wafels om van te proeven!

Meer info en inschrijven

Categorieën